Jandarma Astsubay Alımı 2021


Jandarma Astsubay Alımı 2021

2021 yılında Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu 712 erkek personel alımı yapacağını duyurdu.

Jandarma Astsubay Alımı 2021
 Jandarma Meslek Yüksek Okulu bünyesine öğrenci olarak 712 erkek Personel Temin edeceğini duyurdu. Biz de Jandarma astsubay olmak isteyen adaylara başvuru şartları yeri ve zamanı hakkında bilgi sunmak amaçlı bu yazıyı hazırladık. 

Astsubay Meslek Yüksek Okuluna başvuru yapmak için, 2021 TYT puanına göre, sıralamada en az 500. 000'nci sırada olan adaylar başvuru, kontenjan miktarının 10 katı aday sınava çağrılacaktır. Jandarma ve sahil güvenlik Akademisi başkanlığından gelen açıklamaya göre: Jandarma Genel Komutanlığı'nın muvazzaf karşılanması maksadıyla Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu 712 erkek öğrenci temin edilecektir. Jandarma ve sahil güvenlik Akademisi başkanlığında eğitim ve öğretim görecek Jandarma Genel Komutanlığı'nın muvazzaf astsubay ihtiyacını karşılamak için başvurular 12 Temmuz 0 8 Ağustos 2021 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacaktır.

Güncel bilgilerden haberdar olmak için; Kamumulakat instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Başvuru Genel Şartları Nelerdir?

* Başvurular http://vatanda.jandarma.gov.tr/PTM/Giris İnternet adresleri ile, jandarma ve sahil güvenlik Akademisi Başkanlığı personel temin sistemi üzerinden e-devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. Internet ortamı dışında Posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

* Adayların başvuru kılavuzunun tamamını okuduktan sonra başvurusunu yapması gerekmektedir. 

* başvurular 12 Temmuz 2021 tarihinde başlayıp 08 Ağustos 2021 günü saat 23.59 da bitecek. 
Jandarma ve sahil güvenlik Akademisi Başkanlığı personel temin sistemi ne e-devlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi, Mobil imza, e-imza TC kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapabilecekleri. 

Adaylarda Arana Özel Şartlar Nelerdir? 

* Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 

* lise veya lise dengi Meslek okullarından mezun olmuş veya kayıt tarihine kadar mezun olacak durumda olmak veya denkliği Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmak kaydıyla yabancı ülke lise mezunu, 

* düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının 1'i itibariyle 21 yaşını bitirmemiş olmak, 

* güvenlik soruşturmasının ve arşiv araştırması nın olumlu olması gerekmektedir, 

* silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya herhangi bir hukuki engeli bulunmaması gerekmektedir, 

* www.jandarma.gov.tr veya www.jsga.edu.tr internet adreslerinde yayımlanan 2021 yılı Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğrenci başvuru kılavuzunda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak gerekmektedir, 

Başvuru Yeri Ve Zamanı 

Başvuruların internet üzerindeki adresleri: https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adreslerinden ulaşılabilecek jandarma ve sahil güvenlik Akademisi Başkanlığı personel temin sistemi üzerinden e-devlet kapısı vasıtasıyla, Mobil imza, TC kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi 12 Temmuz 08 Ağustos 2021 tarihleri arasında giriş yapabilecektir. 

* başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan aday listesinin ve sınavlarla ilgili uygulama esasları sınav merkezi sınav tarihi ve diğer tüm duyurular: https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresinden Jandarma Meslek Yüksekokulu adaylarına duyurulacaktır. 

* Jandarma Meslek Yüksekokulu öğrenci adayları başvuru kılavuzunu okunmadan İnternet ortamında başvuru yapılmamalıdır. Başvuru sırasında ki oluşabilecek yanlış yazımlar ve yanlar ve kodlamalar ilanların takip edilmemesinden doğacak sonuçlardan aday sorumlu tutulacaktır.
uzun reklam -->Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Kamu Mülakat Kamu Mülakat
  2021 © Kamu Mülakat - Kamu Mülakat Soruları