Bekçi Alımları 2021


Bekçi Alımları 2021

2021 bekçi alımları ne zaman diye merak eden adaylar bu sayfadan bekçi alımları ile ilgili tüm detaylara ulaşabilir.

Bekçi Alımları 2021
2021 bekçi alımları ne zaman başlayacak? Geçtiğimiz günlerde açıklanan Yeni Ekonomi Paketi kapsamında 100 bin memur alımı yapılacağı açıklamıstı.Özellikle sağlık ve emniyet için yapılacak alımların tarihi herkes tarafından merak ediliyor. Memur alımı için gelecek son dakika açıklamalar yakından takip ediliyor. kovid-19 nedeniyle bekçi alımları durdurulmuştu.Yeniden yapılacak alımlarda bekçiler içinde kotejyan açılması bekleniyor. Peki bekçi alımı başvuru şartları nelerdir?

2020-2021 bekçi alımları ne zaman? Başlayacak? Bekçi alımı başvuru şartları nelerdir? Sorularının cevapları araştırılan konular arasında yer alıyor. Mahalle ve çarşı bekçisi olmak isteyenler normalleşme sürecinin başlamasıyla bekçi alımlarının da başlayacağını düşünüyordu.2020 yılında bekçi alımları askıya alınmıştı.Uzun süredir adaylar EGM ve Polis Akademisi tarafından gelecek son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. İşte,2020-2021 bekçi alımları ne zaman başlayacak? Bekçi alımı başvuru şartları nelerdir? Maaşlar...

BEKÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

1) Türk vatandaşı olmak,
2) İlkokulu bitirmiş olmak (İçişleri Bakanlığı gerektiğinde ilkokul yerine eğitim şartını yükseltebilecek)
3) Askerlik görevini tamamlamış olmak,
4) 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alımak kaydıyla başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış olmak,
5) Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar bile zimet,.ihtilas,irtikap,rüşvet,hırsızlık,dolandırıcılık,sahtecilik,inancı kötüye kullanma,dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasında hükümlü bulumamak.
6) Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanımamak.
7) Kamu haklarından mahrum olmamak.Kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkum bulunmamak.
8) Memuriyete engel bir hali bulunmamak.
9) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak.

10) Sağlık yönetmeliğine belirtilen şartları taşımak.

11) Adayın kendisinin ve evli ise eşinin; genel ev,birleşme yeri,randevu evi,tek başıa fuhuş yapıla konut ve benzeri çalışmış veya aracılık ve bekleyicilik fiillerinde bulunmamış olmak,genel ahlak ve edebe aykırı mahiyette hertürlü yazılı, sesli ve görütülü eserleri, kaydedildiği materyallere bakılmaksızın üretmek ve satmakta veya kumar,uyuşturucu veya uyarıcı madde nedediyle,hakkında herhangi bir adli veya idari soruşturma veya kovuşturma devam ediyor olmamak, bunlarda dolayı idari yaptırım uygulanmamak veya bu işler nedeniyle hüküm giymemiş olmak.

12) Alkol,uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,

13) Sağlık yönetmeliği hükümleri hariç herhangi bir nedele polis eğitim kurumlarından çıkarılmış olmamak.

14) Terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzatılarını eylemlerine, toplantılarına yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş ve katılmamış olmak,

15) Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak,

16) 1'inci fıkranın(B) bendinden belirtilen eğitim düzeyi için gerektiğide İçişleri Bakanlığı'nca üst sınır belirlenebilir.

BU ŞARTLARI TAŞIYAN ADAYLAR BEKÇİLİK MÜLAKATINA HAK KAZANIRLAR
 
uzun reklam -->Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Kamu Mülakat Kamu Mülakat
  2021 © Kamu Mülakat - Kamu Mülakat Soruları