Jandarma Bekçi Alımı Şartları Nedir 2021


Jandarma Bekçi Alımı Şartları Nedir 2021

2021 yılında Jandarma Bekçi Alım şartları nelerdir? Kimler başvuru yapabilir?

Jandarma Bekçi Alımı Şartları Nedir 2021
 Emniyet Genel Müdürlüğü bekçi alımını ne zaman başlatacak? Bekçi alımı şartları neler olacak? Kimler başvuru yapabilecek? Bekçi adaylarının sormuş oldukları bu sorulara detaylı bir şekilde bilgi vermek amacıyla bu yazıyı hazırladık. Bekçi alımı başvurusu yapmak isteyen adaylar son zamanlarda bu tarz soruları sıklıkla sormaya başladı. Emniyet Genel Müdürlüğü ve polis akademisi duyurularına yakından takip edenler yakın dönemde alımların gerçekleşmesini sabırsızlıkla bekliyorlar. İstanbul'da görevlendirilmek üzere 400 bekçi alımı gerçekleşmiş ve gözler yeni alımlara çevrilmiştir. Çarşı ve mahalle bekçisi alımı Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı ve polis akademisi tarafından yapılan alımlar için adayların belli şartları taşıması gerekmektedir. Peki bekçi alımı ne zaman olacak? Bekçi alımı başvuru şartları neler olacak ve kimler başvuru yapabilecek? Bu sorunları başlıklar halinde inceleyecek olursak:

Güncel bilgilerden haberdar olmak için; Kamumulakat instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

Bekçi Alımı Ne Zaman Olacak? 

7'nci aya girmemizle birlikte Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Akademisi ile bekçi alımı başvuruları itina ile ve yakından takip ediliyor. Polis Akademisi tarafından yayınlanan duyuru ile birlikte alımına ilişkin esaslar ve başvuru şartları adaylar tarafından sıklıkla merak edilen ve sorular arasında yer alıyor. 

Jandarma Bekçi Alımı Başvurusu 2021

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün yeni yapılanmaya girmenin getirdiği değişim sürecinde Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 10000 yeni bekçi alımı yapılacağı adaylara duyuruldu. Fakat yeni Bekçi alımlarının henüz ne zaman yapılacağı tam olarak açıklanmadı. 

Bekçi Maaşları Ne Kadar 2021

2021 yılı Temmuz ayı zammı sonrası en düşük bekçi maaşı 5008 TL'ye yükseldi. Işte 2021 zamlı Çarşı ve mahalle bekçisi maaş tablosu;

Ilkokul mezunu bekçi maaşı 5008 TL, 
Lise mezunu bekçi maaşı 5186 TL, 
Üniversite mezunu bekçi maaşı 5421 ve 4155 TL arasındadır. 

Bekçi Alımı Başvuru Şartları Nelerdir? 

Bekçi alımı başvuru şartlarını şu şekilde inceleyebiliriz;

* Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 

* En az ilkokul mezunu olmak, 

* boy olarak 167 metre olanlar başvuru yapabilir. Aynı şekilde boy kilo orantısınada bakılmakta. Bundan dolayı Beden kitle indeksi olarak da 18 ile 27 arasında olmak gerekiyor, 

* Başvuru yaptığı il sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet ediyor olmak şartı gerekiyor ilanlar ilçe bazında verilen kontenjanlar için ilçe sınırları içinde ikamet şartı gerekmektedir. 

* Türk Toplum telakkileri ne göre kötü şöhretli tanınmamış olmak gerekir.

* kamu haklarından mahrum olmamak ve kamu hizmetlerinden mahrumiyeti cezası ile mahkum olmamış olmak gerekir. 

* silah taşımaya ve silahlı görev yapmaya herhangi hukuki bir engeli bulunmamış olması gerekir. 

* Emniyet Genel Müdürlüğü Teşkilatı sağlık şartları yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımış olmak gerekiyor. 

* alkol ve uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş olmamak gerekiyor. 

* sağlık şartları yönetmeliği hükümleri hariç herhangi bir nedenle Polis Eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak gerekiyor. 

* terör örgütleri ile bu örgütlerin legal veya illegal uzantılarının eylemlerine ve toplantılarına veya yürüyüş ve miting üzerine karışmamış desteklemiş ve katılmamış olmak gerekir. 

* başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmamak, 

* güvenlik ve arşiv soruşturmasının olumlu olması gerekiyor. 

Not: Yapılan bu açıklama resmi bir açıklama değildir. Şu anda Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından resmi bir açıklama gelmedi ama gelmek üzere olduğu düşünülüyor.
uzun reklam -->Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Kamu Mülakat Kamu Mülakat
  2021 © Kamu Mülakat - Kamu Mülakat Soruları