PTT Motorlu Kurye Alımı 2021


PTT Motorlu Kurye Alımı 2021

PTT bünyesinde motorlu kurye olarak görev yapmak için nasıl başvuru yapılabilir?

PTT Motorlu Kurye Alımı 2021
 Türkiye'nin  en  eski  ve  köklü  kargo  şirketlerinden  birisi  olan  PTT  Kargo  ihtiyaç  olan  pozisyonlar  için  iş  ilanları  yayınladı.  Türkiye'de  çok  fazla  iş  imkanı  sağlayan  şirket  personel  alımı  yapmaya  da  devam  ediyor.  PTT  Kargo  şirketnde  çalışmak  isteyen  adaylar  bu  ilanımızı  inceleyerek  PTT  Kargo  iş  ilanlarına  erişebilir.  PTT  Kargo  şirketinin  tarihin  inceleyerek  şirket  hakkında  detaylı  bilgi  edinebilirsiniz.

Güncel bilgilerden haberdar olmak için; Kamumulakat instagram sayfamızı takip edebilirsiniz.

PTT Yurtiçi Kargo Hizmetleri Nelerdir?

PTT  Kargo  şirketinin  kuruluş  tarihi  1840'lı  yıllara  dayanmaktadır.  Posta  nezaretinin  kurulması  ile  başlayan  hizmet  gün  geçtikçe  kendisini  geliştirmiş  ve  iş  alanını  genişletmiş  ve  çeşitlendirmiştir.  İlk  postane  ise  İstanbul'da  kurularak  hizmet  vermeye  başlamıştır.  Telgraf  hizmeti  ile  başlayan  faaliyetler  Havale,  Posta  Çeki,  Tahsilat  ve  PTT  Bank  gibi  hizmetler  ile  sürekli  kendini  geliştirmiş  ve  Türkiye'nin  günlük  en  fazla  işlem  yapan  şirketlerinden  biri  haline  gelmiştir.  PTT  Kargo,  bugün  edinmiş  olduğu  vizyon  ile  dünya'da  Posta  idareleri  içerisinde  ilk  10  şirket  arasına  girme  çabası  ile  çalışmakta  hızlı,  güvenli  ve  zamanlı  verilen  hizmetler  ile  müşteri  memnuniyetini  sağlamaya  çalışmaktadır.  PTT  Kargo  şirketinin  misyonu  ise  sürekli  gelişen  teknolojiye  ayak  uyduran  ve  teknolojik  gelişmeleri  takip  ederek  işine  entegre  etme  misyonu  ile  hareket  etmektedir.  PTT  Kargo  her  şeyden  önce  ülkemizin  ulusal  çıkarlarını  korumak  adına  hizmetlerini  ülkemizin  çıkarlarına  göre  uygylamaktadır.  PTT  Kargo,  sahip  olduğu  ve  benimsediği  değerler  ile  hizmetlerini  çağdaş  uygarlık  seviyesine  çıkarma  isteği  gütmektedir.  Şirketin  sahip  olduğu  aynı  zamanda  benimsediği  ve  uyguladığı  değerler  içinde;  yenilikçilik,  güvenirlik,  tarafsızlık,  girişimcilik,  sosyal  sorumluluk,  paydaşlarına  fayda  sağlayan  ve  şeffaf  olan  bir  yapı  ile  hareket  etmektedir.  PTT  iş  imkanı  bakımından  ülkemize  en  çok  fayda  sağlayan  şirketlerinde  başında  gelmektedir.  Kariyer  hedefi  ile  tercih  edilen  şirketler  arasına  girmeyi  başarmış  iş  arayan  adayların  tercih  ettiği  şirketlerden  birisi  haline  gelmiştir.

PTT  Kargo  Personel  Alımı  ve  İş  İlanları

PTT  şirketi  birçok  hizmeti  içinde  barırdırırken  2008  yılında  kargo  taşıma  sektörüne  girerek  PTT  Kargo  olarak  hizmet  vermeye  başladı.  Neredeyse  Türkiye'nin  her  yerinde  bulunan  şubeleri  aracılığı  ile  Kargo  taşıma  ve  teslimat  hizmeti  vermektedir.  Buna  istinaden  açık  pozisyonlara  veya  ihtiyaç  duyulan  departmanlara  personel  alımı  yapmaktadır.  Personel  alımı  yapacağı  Ptt.gov.tr  adresinden  duyururken  birçok  haber  siteside  bu  duyuruya  istinaden  işe  alım  yapılacağını  duyurmaktadır.  Öğrenciler  için  staj  yapma  imkanı  da  tanıyan  PTT  Kargo  en  son  duyurusuna  istinaden  staj  seferberliği  projesi  kapsamında  kariyerkapisi.cbiko.gov.tr  üzerinden  staj  başvurusu  kabul  etmektedir.

PTT Kargo İnsan Kaynakları

PTT Kargo şirketinde çalışabileceğiniz bir çok pozisyon bulunmaktadır. PTT İdari birimler başta olmak üzere sahada teslimat görevlisi olarak da çalışabilirsiniz. PTT İnsan kaynakları aracılığı ile iş başvurusu yapan adayları Sınava tabi tutarak başarılı olan adayları Sözlü mülakat yöntemi ile işe alım yapmaktadır. Gişe ve Büro görevlisi olarak idari işlerde çalışabileceğiniz gibi Teslimat elemanı, Şoför ve kurye olarak da çalışabilirsiniz. PTT Kargo firmasında çalışmak isteyen adaylar bazı şartları karşılamaları gerekmektedir. KPSS Sınavı ile belirli bir puan üzerinden başvurabileceğiniz departmanlar aşağıda belirtilmiştir.

PERSONEL ALIMI GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

Başvuru yapacak adaylar yapılan duyuruya göre İdari Hizmet Sözleşmeli Personel kapsamında yada kadrolu olarak alınabilmektedir. Bu PTT şirketinin yaptığı duyuruda belirtilir.

Genel şartlar;

 • Türk Vatandaşı olmak
 • 18 yaşını doldurmuş 35 yaşından gün almamış olmak
 • Kamu haklarından yasaklanmamış olmak
 • Devletin güvenliği veya Anayasal Suç işlememiş olmak
 • Kamu haklarından yasaklı olmamak
 • Askerlikle ilgili problemi bulunmayan
 • Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak

Özel Şartlar;

a) Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonlarına başvurabilmek için;

 • 4 yıllık Ek1 Listede belirtilen bölümlerden Üniversite mezunu olmak
 • Beden ve Akıl Sağlığı olmadığın Resmi kurum ile belgelemek
 • KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak

b) Dağıtıcı pozisyonuna başvurabilmek için;

 • Ek2 Listede belirtilen bölümlerden en az 2 yıllık üniversite mezunu olmak
 • B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak
 • Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı, erkeklerde en az 168 cm., bayanlarda en az 160 cm. boyunda olduğunu, kilo ile boy arasındaki farkın 15’ten fazla olmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek
 • KPSS P93 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak.

PTT Kargo İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT Kargo dönem dönem yönetim kararı ile personel alımı yapmak için iş ilanları yayımlamaktadır. Bu iş ilanlarını takip ederek başvuru formu ile birlikte belirtilen tutarı belirtilen bankalar aracılığı ile ödeme yaparak başvurulabilmektedir. PTT Kargo resmi sitesinin duyurular bölümünden takip edeceğiniz ilanlar yayımlanması halinde sitemiz aracılığı ile de duyurulacaktır. İlanları takip etmek için PTT Kargo Personel Alımı Duyuruları linkinden arada bir tıklayarak kontrol etmeniz gerekmektedir. Siteden başvuruları kabul edebileceği gibi İş-kur üzerinden de başvuruları alabilmektedir. İlan yayımlandığında ilan detayları içerisinde nereden başvuru yapabileceğiniz belirtilmektedir. Yukarıda bahsettiğimiz Personel alım ilanlarına istinaden Genel ve Özel şartlar ilan çeşitliliğine göre değişiklik gösterebilir.
uzun reklam -->Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • E-mail:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Hakaret edici ve aşağılayıcı cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, Türkçe karakter dışında yazılan , spam yorumlar ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında yorum yazanlar tarafından dava açılabilmektedir.
  
  
  Kamu Mülakat Kamu Mülakat
  2021 © Kamu Mülakat - Kamu Mülakat Soruları